Międzynarodowy Dzień Marchewki.

4 kwietnia obchodziliśmy w szkole Międzynarodowy Dzień Marchewki. Jednym z modułów był konkurs poetycki dla klas 0-3 pt. "Marchewkowe rymowanie".

Każda grupa i klasa wspólnie ułożyły bardzo pomysłowe i zabawne wiersze, których główną bohaterkę była oczywiście -Marchewka.

Utwory zostaną ocenione przez powołane przez organizatora jury i zostały wywieszone przy sekretariacie szkoły - zachęcamy do lektury. Wszystkie klasy mogą obejrzeć specjalnie przygotowaną gazetkę tematyczną i zapoznać się ciekawymi informacjami o tym popularnym i lubianym warzywie. Tego dnia wszystkie chętne dzieci i uczniowie starszych klas ubrali się na pomarańczowo.

Zdrowym wydarzeniem była "Przerwy na marchewkę", która polegała na przyniesieniu ze sobą gotowej do spożycia marchewki lub soczku marchewkowego ,czy też innej marchewkowej przekąski.

Zostały przygotowane kolorowanki oraz karty pracy związane z tym dniem, które zawisły na ścianach korytarza i były do pobrania w wyznaczonym do tego miejscu jako "Marchewkowe łamigłówki dla mądrej główki".

Każda klasa 0-3 wzięła udział w "Marchewkowej wyklejance" wykonanej z dowolnych materiałów plastycznych. Przygotowana specjalnie na tę okazję „Marchewkowa fotobudka" cieszyła się dużym zainteresowaniem i powstały wesołe zdjęcia. Podobnie aktywność ruchowa w postaci "Marchewkowego toru" była chętnie odwiedzana przez uczniów na przerwach.

Bardzo się cieszymy, że ten dzień dostarczył dużo wiedzy o marchewce ,ciekawych wrażeń oraz kreatywności i uśmiechu podczas wykonywania zadań.

Dziękujemy za udział w marchewkowej akcji!

Wychowawczynie grupy 0a i 0b.