O bezpieczeństwie w sieci w naszej szkole.

W ostatnim czasie nasza szkoła miała zaszczyt gościć policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Rykach. Młodszy aspirant - Łukasz Filipek wygłosił prezentację na temat cyberprzemocy i szeroko rozumianego bezpieczeństwa w sieci.

Wizyta ta miała na celu podniesienie świadomości uczniów na temat niebezpieczeństw związanych z zachowaniami w Internecie oraz promowanie bezpiecznych praktyk zarówno w szkole, jak i poza nią. Podczas spotkania funkcjonariusz omówił różne aspekty cyberprzemocy i jej skutki dla uczniów. Podkreślił znaczenie rozpoznawania sytuacji związanych z cyberprzemocą i sposobów reagowania w przypadku wystąpienia takich incydentów. Omówił także potencjalne konsekwencje niewłaściwego korzystania z Internetu i mediów społecznościowych, w tym długoterminowe skutki dla zdrowia psychicznego. Dyskusja ta była szczególnie istotna, biorąc pod uwagę powszechność mediów społecznościowych i komunikacji online wśród dzisiejszych uczniów.